× UPDATE WEBOVÉ APLIKACE NA VERZI 1.1 JIŽ BRZY

Postavy

Iron Man

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, USA
 • Představitel: Rober Downey Jr.
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Tony Stark je synem úspěšného vědce a inženýra, který se objevil v MCU hned několikrát. Tony je velmi inteligentní po svém otci a také tak arogantní, narcis, sobecký, záletník a samozřejmě velmi bohatý...
  Po vzoru svého otce vyvíjí zbraně všeho druhu a prodává je do světa. Když se ovšem stane svědkem tragického útoku na jednotku, která jej převáží a stane se rukojmím, kterému je přikázáno sestavit zbraň pro nepřítele a vše je zpečetěno zjištěním, že nepřítel již používá jeho zbraně dlouhou dobu, začíná se v něm probouzet první svědomí. V jeskyni, kde byl vězněn a nucen sestavit zbraň s pomocí … sestavil brnění Iron Man Mark I, první prototyp svého budoucího alter ega. Při úspěšném pokusu o útěk z vězení však …, což vedlo k jeho konečné vnitřní změně všeho, čemu dosud věřil. Změněn od základů zrušil Tony veškerou výrobu zbraní a veškerý svůj výzkum nasměroval na výrobu a inovaci brnění.
  Na konci filmu se Tony před zraky celého světa přizná a odhalí své alter-ego a Iron Man je na světě.


  Tony se však nesnaží zachraňovat svět, svou roli Iron Mana si užívá, pořádá večírky a zúčastní se přehlídek a představení. Své brnění ukazuje na veřejnosti a těší se slávě a oblibě, a protože to není týmový hráč a stále v něm dřímá arogance, nehodí se Nicku Furymu do jeho zatím připravovaných Avengers, které se snaží dát dohromady.
  Když Zemi napadne Loki, zlý bratr ásgardského boha Thora, a zničí jednu ze základen Shieldu, je Nick Fury se svou organizací SHIELD nucen sestavit Avengers a udržet nesourodé charaktery pohromadě a udělat z nich tým.
  Po smrti jeho přítele Phila Coulsona, agenta SHIELDU, dává stranou veškeré neshody se Stevenem Rogersem a podvolí se týmu pro vyšší dobro. Stává se Avengerem a přijímá Captaina Americu jako svého velitele v boji proti Lokim a jeho armádě Chitaury. Na konci Avengers se Tony obětuje, vletí do červí díry, jenž ho přemístí do vesmíru, kde jadernou raketou zničí mateřskou loď Chitaury a zachrání Zemi. Sám se vrátí zpět černou dírou na domovskou planetu, kde jej před dopadem z vesmíru zachrání Hulk. Svět je zachráněn a lidé po celém světě ví, že jsou chráněni superhrdiny, týmem Avengers.

  Vědomí, že na Zemi zaútočili mimozemšťané, zatřese jeho psychickým stavem, který ovlivňuje i jeho chování k druhým, nemůže spát a je posedlý ochranou těch, které miluje, konkrétně jeho bývalé sekretářky, Pepper. Je nucen bojovat se svými nočními můrami, nepřítel jej zbaví všeho, o co se dosud snažil, když zničí Tonyho sídlo na Manhattanu i s brněními. Tony je nucen bojovat s nepřítelem pomocí svého intelektu. Ke konci filmu (Iron Man 3) zjišťujeme, že Mandarin ani zdaleka nezničil všechna brnění. Závěrečný boj nabízí konflikt mnoha různých brnění s nejrůznějšími vlastnostmi. Na konci bitvy se Tony vzdává Iron Mana a ničí všechny své obleky…jen aby je opět měl v Avengers Age of Ultron.


  Po zničení SHIELDU Captainem Amerikou přichází již druhá týmovka, Avengers Age of Ultron. Ve kterém se představí několik nových postav. Dvojčata Quicksilver a Scarlet Witch jménem Wanda.
  Wanda vnutí Tonymu vizi o smrti Avengers a přesvědčí jej, že za jejich konec je zodpovědný právě Tony. Mohl je zachránit, ale neudělal to, neudělal nic a zemřeli kvůli němu. Proto Tony, společně s Brucem Bannerem alias Hulkem, stvoří Ultrona, program na ochranu planety, který má Zemi střežit. Ultron si však svůj účel vyloží po svém, napojí se na síť celého světa a vytvoří si tělo. Jeho jediným účelem pro záchranu světa je jeho obrození a totální očista, které by se Avengers nikdy neodvážili zrealizovat. Jeho filosofií se stává evoluce lidstva od samotného počátku, a proto je nutné Avengers zničit. Ultron sestaví své tělo z nezničitelného kovu Vibrania a boj může začít.
  Ve třetím díle Captaina America s titulem Civil War, dochází ke změně pojetí dosavadních filmů MCU. Řeší se zodpovědnost za činy Avengers a jejich působení, schyluje se k zavedení kontroly hrdinů vládou a jejich nasazení jen pokud to vláda schválí. Tato tzv. dohoda rozdělí všechny hrdiny MCU na dva tábory v čele se Stevenem Rogersem, který věří, že kontrola je jen další typ utlačování a pokud bude chtít zachraňovat nevinné a nebude mu to povoleno, je to špatně. Vedoucím druhé strany se stane Tony Stark, který je odhodlán udělat vše, pro to, aby už netrpěli nevinní. Po jeho fiasku s Ultronem už není možné, aby měli hrdinové volné pole působnosti a rozhodovali se nad svými činy svobodně. Prosazuje zodpovědnost nad činy Avengers a jejich kontrolu. Je tedy nucen se Stevenovi a jeho následovatelům postavit. Dojde k velké bitvě mezi hrdiny, při které je Rhodey vážně zraněn. Poslední kapkou je zjištění podrobností o smrti jeho rodičů, které k jeho překvapení zabil Bucky… Winter Soldier pod tlakem a vymytím mozku Hydrou. Dojde k velkému nemilosrdnému souboji Iron Mana s Capem a Buckym. Winter Soldier přichází o mechanickou ruku a Cap poráží Iron Mana. Nakonec s Buckym odejdou do Wakandy a vzdává se štítu. S Capa a jeho následovatelů se stávají trestanci a psanci, jsou hledaní pro zradu a útěk z vězení.


  Tony je velmi vynalézavý a vlastně si dokáže vyrobit vše na co pomyslí, v MCU tedy není nic nemožné. Sám si dobře uvědomuje, že jeho vynálezy a zbraně jsou nebezpečné ve špatných rukou. Svoje chyby chce napravovat a stává se tím posedlý. Vymýšlí stále nové systémy a technologie pro ochranu planety, blízkých a Avengers. Po, tom vytvořil Ultrona, je odhodlán udělat vše pro to, aby se podobná věc neopakovala, a tak bez výčitek a rozmýšlení souhlasí s dohodou, tedy kontrolou nad hrdiny a lidmi se schopnostmi a to do takové míry, že se postaví i příteli, Capovi.


  S Iron Manem u nás vyšlo mnoho komiksů v Ultimátním komiksovém kompletu a Největších hrdinech Marvelu a také mimo tyhle řady v sérii Ultimates a Avengers.

Thor

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Ásgard
 • Představitel: Chris Hemsworth
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Syn Odina, Všeotce a vládce Ásgardu byl pro svou válkychtivost, pýchu a hrdost vyhoštěn z domoviny na Zem, kde našel svou lásku, Jane Foster. Jane v něm zlomila jeho pýchu a hrdost a Thor se tak ve jménu vyššího dobra a za záchranu jeho přátel, obětoval. Získal opět svou moc a byl znovu hoden svého Mjolniru, mocného kladiva. Vrátil se na Ásgard a postavil se svému bratru, čaroději Lokimu, bohu lsti a lží. Za usednutí na trůn a prohlášení se za vládce Ásgardu byl Loki tvrdě potrestán. Poražen princem Ásgardu Loki doufal, že se na poslední chvíli zavděčí Odinovi, který jej zavrhl a odmítl důvody jeho činů. Loki se tak obětoval a Thor ztrácí svého bratra. Thora následně opustila jeho pýcha, chamtivost po válkách a stává se z něj skutečný princ hoden trůnu.


  Během návratu Lokiho na Zem, kterou napadne s armádou Chitauri, se Thor vrací zpět na Zem a připojuje se do týmu Avengers a boji proti svému bratru. 

  Po smrti Odina je vypuštěna síla v podobě bohyně smrti, Hely, prvorozené Odina, která si klade nárok na trůn a obsazuje Ásgard. Thor je zbaven kladiva a poslán na planetu Sakaar, ve které strhne boj s vládcem země. Během návratu na Ásgard, který si Hela podmanila vypustí na světlo světa mocného démona Surtura, který zabije Helu. Ásgard je ovšem zničen, nastává Ragnarok a Thor s ostatními a Lokim opouští Ásgard.


  Thor je bůh hromu, používá Mjolnir, který mu dává plno schopností. Thor je velmi silný a to tak, že i bez Mjolniru porazí Hulka, zničí holýma rukama Iron Manovo brnění a dokáže používat a metat blesky. S kladivem dokáže létat a vyvolávat mocné bouře. Je velmi odolný a rychlý.

Captain America

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, USA
 • Představitel: Chris Evans
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Je výsledkem podařeného pokusu o vytvoření supervojáka, za účelem vítězství spojenců proti nepříteli ve druhé světové válce. Je otázkou zda je štěstí nebo smůla, že Steve Rogers je jediným, kdo prošel tímto zákrokem, než nepřátelský agent Hydry, nacistické organizace nepřítele, zabil doktora Abrahama Erskina, který měl formuli séra super-vojáka jako jediný ve své mysli. Nicméně Steve se postavil nepříteli a vůdci jednoho z chapadla Hydry, Red Skullovi a porazil jej. Musel se však obětovat a zachránit svět, a tak havaruje s letadlem do neznáma, kde je o mnoho desítek let nalezen v kusu ledu a přiveden zpět k životu v moderní době, ve které hledá sám sebe. Všichni jeho známí a přátelé jsou po smrti, musí se vypořádat s novým životem a novým systémem. Jediný, kdo mu zůstal živý, je jeho láska Peggy Carter, která se v minulosti podílela na založení SHIELDU, bohužel zestárla a jejich láska tak nebude nikdy naplněna.


  Steve Rogers, měl vždycky v krvi zachraňování lidem v nouzi a pomáhání slabším. Jeho srdce je plné dobra a potřeby udělat vždy správnou věc pro druhé, byl za to ochoten i položit vlastní život. Je navýsost čestný, vlastenecký a přetéká smyslem pro spravedlnost, nikdy nemyslí jen na sebe, není schopen jen tak přihlížet, když vidí křivdu, zločin nebo hrozbu. Za svou cestou k spravedlnosti a správnému úsudku byl schopen se postavit i vlastním přátelům a bojovat se svým přítelem, Tonym Starkem. Než byl osloven doktorem Erskinem, zkoušel šestnáctkrát narukovat, ale vždy byl pro své proporce odmítnut.


  Captain America je elitní voják, kromě schopnostem, které mu dává sérum, jako je rychlost, odolnost, síla, vytrvalost, obratnost, je také mistrem několika bojových umění. K boji používá štít vyrobený z vibrania, jež je kov nacházající se pouze v africké zemi Wakanda. Štít absorbuje energii, před kterou se Cap kryje. Dokáže tedy absorbovat různé střelné a energetické útoky jako blesky vyvolané Thorem, náraz Mjolniru, údery nepřítele, útok střelných zbraní, ale také pády z výšky. Cap používá také štít k házení, který se pomocí magnetizmu vždy vrátí k jeho paži.


  V České republice vyšel Captain America převáže jako součást ultimátního komiksového kompletu a Největších hrdinech Marvelu jako solové komiksy, ale také v různých týmovkách jako Avengers, Secret Avengers, nebo Ultimtes. Mimo tyto komplety vyšel pouze v rámci serie Ultimates a Avengers Omnibus a také skvělý a oceňovaný tří dílný omnibus od komiksového autora Eda Brubakera. Tento komiks se řadí mezi vůbec to nejlepší, co u nás vyšlo.

Black Widow

 • Pohlaví: Žena
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, Rusko
 • Představitel: Scarlett Johansson
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis:

Hawkeye

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, USA
 • Představitel: Jeremy Renner
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis:

Bucky Barnes

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země (USA)
 • Představitel: Sebastian Stan
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis:

Falcon

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země
 • Představitel: Anthony Mackie
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Je válečný hrdina speciálních jednotek, kteří používali pro rychlé manévry a přesuny mechanická křídla, čímž se stali velice smrtícími a nebezpečnými. Sam Wilson se s Capem poprvé setkává při běhu v National Mall před Washingtonským monumentem, kde dá Stevovi několik tipů na hudbu. Sam vede skupinu válečných veteránů, snaží se jim pomoct vypořádat se s následky a vzpomínkami z válek. Když Natasha alias Black Widow a Steve Rogers jsou prohlášeni za zločince a hledá je Hydra, jediný, komu může Steve věřit je právě Sam, ten jim nabídne útočiště ve svém domě, kde vymyslí konečný plán na poražení Hydry a zničení SHIELDU a samozřejmě na záchranu světa Je to plán velmi nebezpečný a riskantní, a proto se jim Sam nabídne s pomocí. Znovu vybaven mechanickými křídly se Sam Wilson vrací do akce a stává se neodlučitelným přítelem Sama, jeho kolegou v boji, který mu stojí vždy po boku, jeho pravou rukou, na kterou se může vždy spolehnout a který stojí vždy při něm, ať v hledání a boji s Buckym, nesouhlasu s Dohodou a boji proti přátelům. Stává se plnohodnotným Avengerem.


  Sam Wilson je válečný veterán, ovládá zbraně a je mistrem v řízení svých mechanických křídel, které má vybaveny mnoha zbraněmi a systémy. V komiksech ovládá Winga, jestřába, který mu pomáhá v boji hlavně v oblastí orientace. Ve filmech je Wing robotický, je jeho prodlouženýma očima, pro lepší orientaci a vidění používá podobně vybavené robotické vidění jako například Iron man.


  V komiksech dokonce vyšla i řada týmovky Captaina America a Falcona, dvě knihy vyšly i u nás v rámci ultimátního komiksového komletu, jeho solová řada u nás vyšla v rámci Největších hrdinů Marvelu...Sam měl ze začátku v komiksech jen své ruce a sílu, křídla měl až později.

Ant-Man

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země
 • Představitel: Paul Rudd
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Prostý zlodějíček, Scott Lang, který se ocitne opět na prahu zločinu, když je nucen ukrást oblek, který z něj následně udělá Ant-Mana, hrdinu schopného měnit velikost a zároveň komunikovat a manipulovat s mravenci dle své potřeby. Mentorem je mu Henry Pym, původní Ant-Man a pomocnou rukou Hope, Pymova dcera a budoucí Wasp. Ant-Man má schopnost komunikovat se všemi druhy mravenců a být jim vůdcem. Mravenci jej následují a bojují za něj v celých rojích. Také má schopnost se zmenšit na velikost atomů do tzv. Kvantové zóny a naopak zvětšit své tělo mnohonásobně do obrovitých rozměrů.

QuickSilver

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, Sokovie
 • Představitel: Aaron Taylor-Johnson
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Pietro Maximoff je bratr dvojče Wandy Maximoff. Po tragické minulosti, kdy přijde se sestrou o rodinu, zůstávají sami a jsou odkázáni sami na sebe. Přidávají se tedy k Hydře. Jedná se o uměle vylepšené lidi pocházející ze Sokovie, kteří byli podrobeni pokusům Hydry, nepřátelské organizace, jenž přežila pád SHEILDU. Po několika vyvolaných pokusech pomocí Žezla, jehož moc pochází z tajně vloženého Kamenu nekonečna, přesněji Kamenu mysli, získali dvojčata schopnosti. Pietro, obdařen nadlidskou rychlostí shodnou s rychlostí světla, se nejprve kvůli pomstě a nenávisti směřované převážně k Tonymu Starkovi, postaví proti Avengers a následně na stranu Ultrona. Spolu se svou sestrou chtějí ovšem pouze pomstu. Když zjistí skutečné plány Ultrona, fatální zničení Země a obrození planety, přidají se k Avengers a bojují po jejich boku. Stává se z něj Quicksilver, alter-ego, které ovšem ve filmu nezazní ani jednou.

  Pietro je hrdý a díky tragické minulosti velmi naštvaný hrdina. Závislý na své sestře, která je naopak závislá na něj, odkázáni sami na sebe mají velmi úzký vztah a stojí vždy při sobě a sobě na blízku, jeden pro druhého by udělali cokoliv. Když spatří záchranu Sokovie v podobě Furyho s příletem Hellicariéru, svitne v něm zárodek opětovné důvěry v SHIELD a hrdinství jako takového. Podílel se na záchraně Sokovije, zachránil nevinné před jedoucím vlakem a obětoval se, aby zachránil Hawkeye. Jeho jedinou schopností je super rychlost, která mu umožňuje, při nabrání rychlosti, zasadit velmi tvrdé údery, kterými je schopen zničit i Ultronovy roboty, odtáhnout těžkou kolovou techniku, automobily i autobusy.


  Jeho komiksová podoba se velmi liší, v první řadě se jedná od syna Magneta, jemuž chce celou dobu dokázat, jak je užitečný, bohužel se setkává jen s pohrdáním. Jeho postava si prošla velkým vývojem, byl na straně "padouchů" jako součást Bratrstva mutantů svého otce, ale také se stal se svou sestrou součást týmu Avengers. Byl hlavním důvodem událostí Klanu M, čímž si vysloužil nesmírnou nenávist ze stran jak mutantů, tak hrdinů.


  U nás nevyšel žádný sólo komiks snad kromě Syn Klanu M, který je součástí ultimátního komiksového kompletu. Objevil se v mnoha příbězích převážně Avengers a X-men.

Scarlet Witch

 • Pohlaví: Žena
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, Sokovie
 • Představitel: Elizabeth Olsen
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Je uměle vytvořeným metačlověkem  Hydrou, sestrou dvojčetem Pietra Maximoffa, Quicksilvera a členkou Avengers.

  Po tragické minulosti, kdy přijde s bratrem o rodinu, zůstávají sami a jsou odkázáni sami na sebe. Přidávají se tedy k Hydře. Po několika vyvolaných pokusech pomocí Žezla, jehož moc pochází z tajně vloženého Kamenu nekonečna, přesněji Kamenu mysli, získali dvojčata schopnosti. Wanda ovládá zničující a velmi nebezpečný druh magie, jehož rozsah a hranice nejsou doposud známé. Nejprve se kvůli pomstě a nenávisti směřované převážně k Tonymu Starkovi, postaví proti Avengers a následně na stranu Ultrona. Spolu s bratrem chtějí ovšem pouze pomstu. Když zjistí skutečné plány Ultrona, fatální zničení Země a obrození planety, přidají se k Avengers a bojují po jejich boku.

  Potýká se se svědomím a strachem ze své moci, ale nakonec prokáže odvahu a stane se velmi pomocnou rukou jak v boji s UItronem, tak v dalších konfliktech.

  Po smrti bratra se musí potýkat s naprostou duševní samotou a zlomeným srdcem. Podstoupí výcvik Avengers a stává se jejím právoplatným členem.

  Díky své moci je brána jako velmi nebezpečná, veřejnost jí bere jako živoucí zbraň a volají po její kontrole a nejlépe zavření do Raftu. Po nešťastném incidentu v Africe, během kterého zemře mnoho nevinných je vystavena neustálé kontrole a izolaci a stává se vězněm ve vlastním domě. Přidává se na stranu Steva Rogerse a bojuje po jeho boku za svobodu pro hrdiny. Má velmi úzký vztah s Visionem.


  Wanda je obdařena velmi zničujícím a neznámým druhem magie, jejíž hranice a rozsah není Wandě dosud známý. Wanda ovládá telekinezi, může tedy pohybovat a manipulovat s předměty na dálku, je schopna je také na dálku rozkládat. Tvoří různé magické štíty a silová ochranná pole. Manipulovat se strachem nepřítele a vnuknout jim vize, představy a halucinace. Je schopna létat, přesněji řečeno poletovat či levitovat.

Vision

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, USA
 • Představitel: Paul Bettany
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Vision je humanoid z prvky vibrania vytvořený Ultronem a dokončený Tonym Starkem a Brucem Bannerem. Ultron jej vytvořil, aby mohl své tělo vyvinout v něco lepšího, silnějšího a mocnějšího. V polovině práce byl však přerušen Avengers a dokončen Starkem. Vision se přidává na stranu Avengers, obdivuje Ultrona pro jeho zápal, unikátnost a krásu, ale opovrhuje jím pro jeho touhu vyhladit lidstvo pro jeho znovuzrození, pro globální hrozbu, kterou představuje.

  Visionovo vědomí a osobnost je řízena počítačovým programem Jarvis, jež byl v minulosti Starkův/Iron Manův osobní počítač a pravá ruka, jeho osobní systém pro celé fungování Iron Mana. Nyní je Visionem a Stark má nový program zvaný Friday. Vision je obdařen Kamenem Mysli, jedním z Kamenů nekonečna, které chce získat Thanos. Dává mu ohromnou sílu, také z něj může střílet paprsky.
  Vision umí létat a manipulovat s hustotou a hmotou svého těla. Může být tedy hmotný i nehmotný, procházet zdmi, nebo být pevný a tvrdý jako skála. Díky manipulaci hmotou svého těla si může vytvořit jakýkoliv oblek či vzhled.

Gamora

 • Pohlaví: Žena
 • Role: Hrdina
 • Původ: ??
 • Představitel: Zoe Saldana
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Gamora je adoptivní dcerou Thanose, mocného arcilotra celého filmového Marvelu. Je vyslána získat Orb ukrývající Power gem – Kámen síly, který se zrovna Star-Lord / Peter Quill snaží prodat. Po souboji s Petrem je chycena spolu s Rocketem a Grootem jednotkami Nova Corps a uvězněna ve vězení, kde je zachráněna Petrem před usmrcením Draxem, Ničitelem. Má vlastní plány a není tak úplně věrná Thanosovi.

  Je silnou vražedkyní a výbornou bojovnicí z blízka. Používá meč Godslayer, je silnější než normální člověk, odolnější a rychlejší.

Star-Lord

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země
 • Představitel: Chris Pratt
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Neboli Peter Quill - Napůl člověk a napůl mimozemšťan, jehož otec je mocná entita, nebešťan Ego (Kurt Russel), který se objeví ve druhém díle. Peter je jako malý kluk, během smrti své matky, unesen Yonduem Udontou, vychová ho, naučí jej vše potřebné k tomu stát se Plenitelem, vesmírným rebelem.

  Peter miluje hudbu osmdesátých a devadesátých let, která jej doprovází celou dobu, co žije ve vesmíru. Používá boty umožňující mu létat, masku, díky které může létat ve vesmíru a multifunkční pistole.

Drax

 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: ??
 • Představitel: Dave Bautista
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Drax, Ničitel je mohutný bojovník, který po smrti své rodiny přísahal smrt jak Ronanovi tak Thanosovi. Je nesmírně odolný, ale bohužel také hloupý prosťáček. Stále je "dobíraný" ostatními členy, převážně Petrem a Rocketem. Po té, co je Ronan Žalobce zničen, Draxovým novým posláním se stává zabít Thanose.

Rocket

 • Pohlaví: -
 • Role: Hrdina
 • Původ: ??
 • Představitel: Bradley Cooper
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Rocket je mluvící mýval coby výsledek experimentů na zvířatech. Je mistr mechanik, sestavování technologických zařízení, zbraní a techniky všeho druhu a samozřejmě přeborník v útěcích z věznic. Právě díky Rocketovi Strážci uprchnou z věznice a vydají se za Collectorem do Knowher.

  Je prchlivý, sebestředný, samolibý a velmi namyšlený a jediným přítelem Groota s nímž tvoří výbornou a pevnou dvojici. S Grootem se živili jako lovci lidí, na které byla vypsána odměna, podařilo se jim chytit Petera Quilla.

Groot

 • Pohlaví: -
 • Role: Hrdina
 • Původ: ??
 • Představitel: Vin Diesel
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Groot je humanoidní dřevina, parťák Rocketa a jeho velký přítel, velmi silný a mohutný pomocník Strážců a jedna z nejoblíbenějších postav Strážců Galaxie.
  Ve skupině je velmi nápomocný, může dorůstat do neomezených rozměrů, tvořit ze svého těla štíty, ochranné prvky a dokonce i žebřík. Jeho tělo může znovu vyrůst z jediné větvičky Grootova těla.

Mantiss

 • Pohlaví: Žena
 • Role: Hrdina
 • Původ: ??
 • Představitel: Pom Klementieff
 • Výskyt ve filmech:
 • Popis: Mantiss je expertka ve vycítění a manipulaci empatických vlastností, které může oslabit, zesílit či vnutit druhým a to na takové úrovni, jako uspání Nebešťana. Může vycítit emoce druhých, přivodit oběti smutek, radost, spánek, únavu nebo dodat energii. Členem Strážců se stává v průběhu druhého dílu.