Na postavách se ještě pracuje :) ×

Iron Man

DISKUZE
 • Popis: Tony Stark je synem úspěšného vědce a inženýra, který se objevil v MCU hned několikrát. Tony je velmi inteligentní po svém otci a také tak arogantní, narcis, sobecký, záletník a samozřejmě velmi bohatý...
  Po vzoru svého otce vyvíjí zbraně všeho druhu a prodává je do světa. Když se ovšem stane svědkem tragického útoku na jednotku, která jej převáží a stane se rukojmím, kterému je přikázáno sestavit zbraň pro nepřítele a vše je zpečetěno zjištěním, že nepřítel již používá jeho zbraně dlouhou dobu, začíná se v něm probouzet první svědomí. V jeskyni, kde byl vězněn a nucen sestavit zbraň s pomocí … sestavil brnění Iron Man Mark I, první prototyp svého budoucího alter ega. Při úspěšném pokusu o útěk z vězení však …, což vedlo k jeho konečné vnitřní změně všeho, čemu dosud věřil. Změněn od základů zrušil Tony veškerou výrobu zbraní a veškerý svůj výzkum nasměroval na výrobu a inovaci brnění.
  Na konci filmu se Tony před zraky celého světa přizná a odhalí své alter-ego a Iron Man je na světě.


  Tony se však nesnaží zachraňovat svět, svou roli Iron Mana si užívá, pořádá večírky a zúčastní se přehlídek a představení. Své brnění ukazuje na veřejnosti a těší se slávě a oblibě, a protože to není týmový hráč a stále v něm dřímá arogance, nehodí se Nicku Furymu do jeho zatím připravovaných Avengers, které se snaží dát dohromady.
  Když Zemi napadne Loki, zlý bratr ásgardského boha Thora, a zničí jednu ze základen Shieldu, je Nick Fury se svou organizací SHIELD nucen sestavit Avengers a udržet nesourodé charaktery pohromadě a udělat z nich tým.
  Po smrti jeho přítele Phila Coulsona, agenta SHIELDU, dává stranou veškeré neshody se Stevenem Rogersem a podvolí se týmu pro vyšší dobro. Stává se Avengerem a přijímá Captaina Americu jako svého velitele v boji proti Lokim a jeho armádě Chitaury. Na konci Avengers se Tony obětuje, vletí do červí díry, jenž ho přemístí do vesmíru, kde jadernou raketou zničí mateřskou loď Chitaury a zachrání Zemi. Sám se vrátí zpět černou dírou na domovskou planetu, kde jej před dopadem z vesmíru zachrání Hulk. Svět je zachráněn a lidé po celém světě ví, že jsou chráněni superhrdiny, týmem Avengers.

  Vědomí, že na Zemi zaútočili mimozemšťané, zatřese jeho psychickým stavem, který ovlivňuje i jeho chování k druhým, nemůže spát a je posedlý ochranou těch, které miluje, konkrétně jeho bývalé sekretářky, Pepper. Je nucen bojovat se svými nočními můrami, nepřítel jej zbaví všeho, o co se dosud snažil, když zničí Tonyho sídlo na Manhattanu i s brněními. Tony je nucen bojovat s nepřítelem pomocí svého intelektu. Ke konci filmu (Iron Man 3) zjišťujeme, že Mandarin ani zdaleka nezničil všechna brnění. Závěrečný boj nabízí konflikt mnoha různých brnění s nejrůznějšími vlastnostmi. Na konci bitvy se Tony vzdává Iron Mana a ničí všechny své obleky…jen aby je opět měl v Avengers Age of Ultron.


  Po zničení SHIELDU Captainem Amerikou přichází již druhá týmovka, Avengers Age of Ultron. Ve kterém se představí několik nových postav. Dvojčata Quicksilver a Scarlet Witch jménem Wanda.
  Wanda vnutí Tonymu vizi o smrti Avengers a přesvědčí jej, že za jejich konec je zodpovědný právě Tony. Mohl je zachránit, ale neudělal to, neudělal nic a zemřeli kvůli němu. Proto Tony, společně s Brucem Bannerem alias Hulkem, stvoří Ultrona, program na ochranu planety, který má Zemi střežit. Ultron si však svůj účel vyloží po svém, napojí se na síť celého světa a vytvoří si tělo. Jeho jediným účelem pro záchranu světa je jeho obrození a totální očista, které by se Avengers nikdy neodvážili zrealizovat. Jeho filosofií se stává evoluce lidstva od samotného počátku, a proto je nutné Avengers zničit. Ultron sestaví své tělo z nezničitelného kovu Vibrania a boj může začít.
  Ve třetím díle Captaina America s titulem Civil War, dochází ke změně pojetí dosavadních filmů MCU. Řeší se zodpovědnost za činy Avengers a jejich působení, schyluje se k zavedení kontroly hrdinů vládou a jejich nasazení jen pokud to vláda schválí. Tato tzv. dohoda rozdělí všechny hrdiny MCU na dva tábory v čele se Stevenem Rogersem, který věří, že kontrola je jen další typ utlačování a pokud bude chtít zachraňovat nevinné a nebude mu to povoleno, je to špatně. Vedoucím druhé strany se stane Tony Stark, který je odhodlán udělat vše, pro to, aby už netrpěli nevinní. Po jeho fiasku s Ultronem už není možné, aby měli hrdinové volné pole působnosti a rozhodovali se nad svými činy svobodně. Prosazuje zodpovědnost nad činy Avengers a jejich kontrolu. Je tedy nucen se Stevenovi a jeho následovatelům postavit. Dojde k velké bitvě mezi hrdiny, při které je Rhodey vážně zraněn. Poslední kapkou je zjištění podrobností o smrti jeho rodičů, které k jeho překvapení zabil Bucky… Winter Soldier pod tlakem a vymytím mozku Hydrou. Dojde k velkému nemilosrdnému souboji Iron Mana s Capem a Buckym. Winter Soldier přichází o mechanickou ruku a Cap poráží Iron Mana. Nakonec s Buckym odejdou do Wakandy a vzdává se štítu. S Capa a jeho následovatelů se stávají trestanci a psanci, jsou hledaní pro zradu a útěk z vězení.


  Tony je velmi vynalézavý a vlastně si dokáže vyrobit vše na co pomyslí, v MCU tedy není nic nemožné. Sám si dobře uvědomuje, že jeho vynálezy a zbraně jsou nebezpečné ve špatných rukou. Svoje chyby chce napravovat a stává se tím posedlý. Vymýšlí stále nové systémy a technologie pro ochranu planety, blízkých a Avengers. Po, tom vytvořil Ultrona, je odhodlán udělat vše pro to, aby se podobná věc neopakovala, a tak bez výčitek a rozmýšlení souhlasí s dohodou, tedy kontrolou nad hrdiny a lidmi se schopnostmi a to do takové míry, že se postaví i příteli, Capovi.


  S Iron Manem u nás vyšlo mnoho komiksů v Ultimátním komiksovém kompletu a Největších hrdinech Marvelu a také mimo tyhle řady v sérii Ultimates a Avengers.