Na postavách se ještě pracuje :) ×

Thor

DISKUZE
  • Popis: Syn Odina, Všeotce a vládce Ásgardu byl pro svou válkychtivost, pýchu a hrdost vyhoštěn z domoviny na Zem, kde našel svou lásku, Jane Foster. Jane v něm zlomila jeho pýchu a hrdost a Thor se tak ve jménu vyššího dobra a za záchranu jeho přátel, obětoval. Získal opět svou moc a byl znovu hoden svého Mjolniru, mocného kladiva. Vrátil se na Ásgard a postavil se svému bratru, čaroději Lokimu, bohu lsti a lží. Za usednutí na trůn a prohlášení se za vládce Ásgardu byl Loki tvrdě potrestán. Poražen princem Ásgardu Loki doufal, že se na poslední chvíli zavděčí Odinovi, který jej zavrhl a odmítl důvody jeho činů. Loki se tak obětoval a Thor ztrácí svého bratra. Thora následně opustila jeho pýcha, chamtivost po válkách a stává se z něj skutečný princ hoden trůnu.


    Během návratu Lokiho na Zem, kterou napadne s armádou Chitauri, se Thor vrací zpět na Zem a připojuje se do týmu Avengers a boji proti svému bratru. 

    Po smrti Odina je vypuštěna síla v podobě bohyně smrti, Hely, prvorozené Odina, která si klade nárok na trůn a obsazuje Ásgard. Thor je zbaven kladiva a poslán na planetu Sakaar, ve které strhne boj s vládcem země. Během návratu na Ásgard, který si Hela podmanila vypustí na světlo světa mocného démona Surtura, který zabije Helu. Ásgard je ovšem zničen, nastává Ragnarok a Thor s ostatními a Lokim opouští Ásgard.


    Thor je bůh hromu, používá Mjolnir, který mu dává plno schopností. Thor je velmi silný a to tak, že i bez Mjolniru porazí Hulka, zničí holýma rukama Iron Manovo brnění a dokáže používat a metat blesky. S kladivem dokáže létat a vyvolávat mocné bouře. Je velmi odolný a rychlý.