Na postavách se ještě pracuje :) ×

Captain America

DISKUZE
  • Popis: Je výsledkem podařeného pokusu o vytvoření supervojáka, za účelem vítězství spojenců proti nepříteli ve druhé světové válce. Je otázkou zda je štěstí nebo smůla, že Steve Rogers je jediným, kdo prošel tímto zákrokem, než nepřátelský agent Hydry, nacistické organizace nepřítele, zabil doktora Abrahama Erskina, který měl formuli séra super-vojáka jako jediný ve své mysli. Nicméně Steve se postavil nepříteli a vůdci jednoho z chapadla Hydry, Red Skullovi a porazil jej. Musel se však obětovat a zachránit svět, a tak havaruje s letadlem do neznáma, kde je o mnoho desítek let nalezen v kusu ledu a přiveden zpět k životu v moderní době, ve které hledá sám sebe. Všichni jeho známí a přátelé jsou po smrti, musí se vypořádat s novým životem a novým systémem. Jediný, kdo mu zůstal živý, je jeho láska Peggy Carter, která se v minulosti podílela na založení SHIELDU, bohužel zestárla a jejich láska tak nebude nikdy naplněna.


    Steve Rogers, měl vždycky v krvi zachraňování lidem v nouzi a pomáhání slabším. Jeho srdce je plné dobra a potřeby udělat vždy správnou věc pro druhé, byl za to ochoten i položit vlastní život. Je navýsost čestný, vlastenecký a přetéká smyslem pro spravedlnost, nikdy nemyslí jen na sebe, není schopen jen tak přihlížet, když vidí křivdu, zločin nebo hrozbu. Za svou cestou k spravedlnosti a správnému úsudku byl schopen se postavit i vlastním přátelům a bojovat se svým přítelem, Tonym Starkem. Než byl osloven doktorem Erskinem, zkoušel šestnáctkrát narukovat, ale vždy byl pro své proporce odmítnut.


    Captain America je elitní voják, kromě schopnostem, které mu dává sérum, jako je rychlost, odolnost, síla, vytrvalost, obratnost, je také mistrem několika bojových umění. K boji používá štít vyrobený z vibrania, jež je kov nacházající se pouze v africké zemi Wakanda. Štít absorbuje energii, před kterou se Cap kryje. Dokáže tedy absorbovat různé střelné a energetické útoky jako blesky vyvolané Thorem, náraz Mjolniru, údery nepřítele, útok střelných zbraní, ale také pády z výšky. Cap používá také štít k házení, který se pomocí magnetizmu vždy vrátí k jeho paži.


    V České republice vyšel Captain America převáže jako součást ultimátního komiksového kompletu a Největších hrdinech Marvelu jako solové komiksy, ale také v různých týmovkách jako Avengers, Secret Avengers, nebo Ultimtes. Mimo tyto komplety vyšel pouze v rámci serie Ultimates a Avengers Omnibus a také skvělý a oceňovaný tří dílný omnibus od komiksového autora Eda Brubakera. Tento komiks se řadí mezi vůbec to nejlepší, co u nás vyšlo.