Na postavách se ještě pracuje :) ×

Falcon

DISKUZE
  • Popis: Je válečný hrdina speciálních jednotek, kteří používali pro rychlé manévry a přesuny mechanická křídla, čímž se stali velice smrtícími a nebezpečnými. Sam Wilson se s Capem poprvé setkává při běhu v National Mall před Washingtonským monumentem, kde dá Stevovi několik tipů na hudbu. Sam vede skupinu válečných veteránů, snaží se jim pomoct vypořádat se s následky a vzpomínkami z válek. Když Natasha alias Black Widow a Steve Rogers jsou prohlášeni za zločince a hledá je Hydra, jediný, komu může Steve věřit je právě Sam, ten jim nabídne útočiště ve svém domě, kde vymyslí konečný plán na poražení Hydry a zničení SHIELDU a samozřejmě na záchranu světa Je to plán velmi nebezpečný a riskantní, a proto se jim Sam nabídne s pomocí. Znovu vybaven mechanickými křídly se Sam Wilson vrací do akce a stává se neodlučitelným přítelem Sama, jeho kolegou v boji, který mu stojí vždy po boku, jeho pravou rukou, na kterou se může vždy spolehnout a který stojí vždy při něm, ať v hledání a boji s Buckym, nesouhlasu s Dohodou a boji proti přátelům. Stává se plnohodnotným Avengerem.


    Sam Wilson je válečný veterán, ovládá zbraně a je mistrem v řízení svých mechanických křídel, které má vybaveny mnoha zbraněmi a systémy. V komiksech ovládá Winga, jestřába, který mu pomáhá v boji hlavně v oblastí orientace. Ve filmech je Wing robotický, je jeho prodlouženýma očima, pro lepší orientaci a vidění používá podobně vybavené robotické vidění jako například Iron man.


    V komiksech dokonce vyšla i řada týmovky Captaina America a Falcona, dvě knihy vyšly i u nás v rámci ultimátního komiksového komletu, jeho solová řada u nás vyšla v rámci Největších hrdinů Marvelu...Sam měl ze začátku v komiksech jen své ruce a sílu, křídla měl až později.