Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství poster.jpg
Obrazky/CSFD_logo.png, 13kB Obrazky/IMDb_logo.png, 28kB

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

127 min.

Akční / Fantasy / Horor

Rozpočet: 200 000 000 $

Tržby: 954 805 000 $

Světová premiéra: 05. 05. 2021 02. 05. 2022

Nehodnoceno

SYNOPSE

Ve snímku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství filmový svět studia Marvel otvírá brány do paralelních světů a dává do nich nahlédnout jako nikdy předtím. Vydejte se do neznáma s Doctorem Strangem, který za pomoci starých známých a nových spojenců vstupuje do šílených a nebezpečných paralelních světů mnohovesmíru, aby se utkal se záhadným soupeřem. (oficiální distributor Falcon)

TVŮRCI, CASTING

Režie: Sam Raimi
Předloha: Stan Lee, Steve Ditko
Scénář: Michael Waldron, Jade Halley Bartlett
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Julian Hilliard, Jett Klyne, Sheila Atim, Adam Hugill, Ako Mitchell, Michael Stuhlbarg, Patrick Stewart, Lashana Lynch, Hayley Atwell, John Krasinski, Anson Mount, Bruce Campbell, Topo Wresniwiro, Momo Yeung, David K.S. Tse, Nuakai Aru, Joshua Peace, Victoria Sterling, Michael Waldron, Charlize Theron
Producenti: Kevin Feige
Kamera: John Mathieson
Střih: Bob Murawski, Tia Nolan
Scénografie: Charles Wood
Kostýmy: Graham Churchyard

POSTAVY

ZAJÍMAVOSTI

  • Původně měl film režírovat režisér prvního Doctora Strange (Scott Derrickson). Ten však režii pár měsíců před začátkem natáčení po "tvůrčích neshodách" opustil. U filmu však pořád zůstal jako výkonný producent. V režii jej vystřídal Sam Raimi (trilogie prvních hraných Spider-Man filmů)
  • Teoreticky se může jednat o první film MCU, který bude klasifikován jako "horor". Ovšem vzhledem k tomu, že jsou MCU filmy vytvářené Disneym (vlastníkem Marvel Studios) většinou pro celé rodiny, není tato věc příliš pravděpodobná
  • Film úzce navazuje na mini-sérii WandaVision (od 15. ledna 2021 na Disney+) a na 3. filmové pokračování MCU Spider-Mana (Prosinec 2021)