Na postavách se ještě pracuje :) ×

QuickSilver

DISKUZE
 • Pohlaví: Muž
 • Role: Hrdina
 • Původ: Země, Sokovie
 • Představitel: Aaron Taylor-Johnson
 • Výskyt ve filmech: Avengers: Age of Ultron
 • Popis: Pietro Maximoff je bratr dvojče Wandy Maximoff. Po tragické minulosti, kdy přijde se sestrou o rodinu, zůstávají sami a jsou odkázáni sami na sebe. Přidávají se tedy k Hydře. Jedná se o uměle vylepšené lidi pocházející ze Sokovie, kteří byli podrobeni pokusům Hydry, nepřátelské organizace, jenž přežila pád SHEILDU. Po několika vyvolaných pokusech pomocí Žezla, jehož moc pochází z tajně vloženého Kamenu nekonečna, přesněji Kamenu mysli, získali dvojčata schopnosti. Pietro, obdařen nadlidskou rychlostí shodnou s rychlostí světla, se nejprve kvůli pomstě a nenávisti směřované převážně k Tonymu Starkovi, postaví proti Avengers a následně na stranu Ultrona. Spolu se svou sestrou chtějí ovšem pouze pomstu. Když zjistí skutečné plány Ultrona, fatální zničení Země a obrození planety, přidají se k Avengers a bojují po jejich boku. Stává se z něj Quicksilver, alter-ego, které ovšem ve filmu nezazní ani jednou.

  Pietro je hrdý a díky tragické minulosti velmi naštvaný hrdina. Závislý na své sestře, která je naopak závislá na něj, odkázáni sami na sebe mají velmi úzký vztah a stojí vždy při sobě a sobě na blízku, jeden pro druhého by udělali cokoliv. Když spatří záchranu Sokovie v podobě Furyho s příletem Hellicariéru, svitne v něm zárodek opětovné důvěry v SHIELD a hrdinství jako takového. Podílel se na záchraně Sokovije, zachránil nevinné před jedoucím vlakem a obětoval se, aby zachránil Hawkeye. Jeho jedinou schopností je super rychlost, která mu umožňuje, při nabrání rychlosti, zasadit velmi tvrdé údery, kterými je schopen zničit i Ultronovy roboty, odtáhnout těžkou kolovou techniku, automobily i autobusy.


  Jeho komiksová podoba se velmi liší, v první řadě se jedná od syna Magneta, jemuž chce celou dobu dokázat, jak je užitečný, bohužel se setkává jen s pohrdáním. Jeho postava si prošla velkým vývojem, byl na straně "padouchů" jako součást Bratrstva mutantů svého otce, ale také se stal se svou sestrou součást týmu Avengers. Byl hlavním důvodem událostí Klanu M, čímž si vysloužil nesmírnou nenávist ze stran jak mutantů, tak hrdinů.


  U nás nevyšel žádný sólo komiks snad kromě Syn Klanu M, který je součástí ultimátního komiksového kompletu. Objevil se v mnoha příbězích převážně Avengers a X-men.