HISTORIE, MARVEL COMICS

Marvel Worldwide, Inc., dnes známé také jako Marvel Comics, je americké komiksové vydavatelství spadající pod společnost Marvel Entertainment, kterou od roku 2009 vlastní kolos The Walt Disney Company.

Společnost byla založena roku 1939 jako Timely Comics. V padesátých letech 20. století byla přejmenována na Atlas Comics a roku 1961 na Marvel Comics.

Ve své současné podobě funguje od roku 1961, kdy dostali prostor autoři jako Stan Lee, John Buscema, Jack Kirby a Steve Ditko. To je také doba vzniku nejznámějších Marvel komiksů Fantastic Four, Avengers, Spider-Man, X-Men, Daredevil, Hulk, Thor, Punisher nebo Iron Man.

MARVEL STUDIOS

Americké televizní a filmové studio sídlící v Beverly Hills v Kalifornii. Bylo založeno v 90. letech 20. století mateřskou společností Marvel Entertainment, do které patří také vydavatelství komiksů Marvel Comics. Produkuje především filmová zpracování komiksů mateřské společnosti. Patří do divize The Walt Disney Studios společnosti The Walt Disney Company. To samozřejmě má vliv i na filmy. Většina filmů je totiž sice akčních, ale je v nich někdy až příliš humoru. Narozdíl od DC...

KONKURENCE DC COMICS

Spolu s nakladatelstvím DC Comics ovládají 80% trhu s touto kulturní produkcí. Do světa komiksů DC spadají hrdinové jako Superman a Batman. DC Comics je o pár let starší, původ lze vyhledat do roku 1934. Mateřskou společností je v současnosti firma Warner Bros., která spadá pod konglomerát Time Warner Company. Většina filmových zpracování komiksových sešitů tak zaštituje právě tato produkční společnost.

Citováno ze zdroje: Wikipedia.org